„Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego” – recenzja

Przez okres liceum wydawało mi się, że umiem angielski w stopniu dobrym. Poszedłem jednak na studia i zderzyłem się z rzeczywistością. Wcześniej nie odczuwałem potrzeby używania języka i nagle okazało się, że jest on wszędzie – na uczelni, w autobusie, na ulicy. Uświadomiłem sobie, że pomimo dobrej znajomości angielskiego, nie potrafię go używać. Gdy obcokrajowiec zapytał mnie o drogę, to nie wiedziałem, co odpowiedzieć.

Miałem w głowie masę teoretycznej wiedzy, ale brakowało mi praktyki. Brakowało mi obycia z językiem. Podkreśla to Łukasz Witosz w swoim ebooku – „jeżeli w publicznej szkole nauczyciel ma 45 minut dla 30 uczniów, to każdemu może poświęcić maksymalnie 2 minuty”. Zgodzisz się pewnie, że to zbyt mało.

Ebook „Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego” niczym szczególnym nie wyróżnia się z pośród innych publikacji tego typu. Ma jednak 2 zalety, które sprawiają, że warto po niego sięgnąć. Po pierwsze jest prosty – ja pierwsze wskazówki zastosowałem już podczas czytania. Nie ma tu jakichś naukowych teorii. Powiedziane jest, co masz zrobić, aby poprawić swoje umiejętności językowe – bez przysłowiowego bicia piany. Po drugie jest praktyczny – dostajesz na tacy zbiór darmowych materiałów do nauki, które nie wymagają zmuszania się do siedzenia nad książkami. Dzięki temu nawet tak zajęty człowiek, jak ja może spokojnie znaleźć kilka minut dziennie na przyjemną naukę języka.

Bo o to chyba chodzi – aby uczyć się z przyjemnością i nie popadać w monotonię. Ilość metod przedstawionych przez Łukasza jest tak duża, że z powodzeniem znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli jednak myślisz, że po samym przeczytaniu dostaniesz olśnienia, to odpuść sobie. Każde wyzwanie wymaga trochę pracy i cierpliwości. Jeśli stać Cię na tą odrobinę zaangażowania, to już dziś możesz rozpocząć nową przygodę z nauką języka angielskiego.

Przeczytaj, a będziesz wiedział o czym mówię. Ebook możesz pobrać ze strony: http://www.efektywny-angielski.pl/

Tagged ,

3 thoughts on “„Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego” – recenzja

  1. Jeszcze raz, dzięki za recenzję 😉

  2. Na dzień dzisiejszy ebook jest już wycofany ze sprzedaży. Za jakiś czas będzie dostępny całkowicie za darmo na moim blogu (po zapisaniu się na listę mailingową).

  3. Witam Wszystkich,
    Zauważyłem że każdy z Was próbował różnych metod nauki języka.Ja podchodziłem do programów angielskiego bardzo sceptycznie,ale w ostatnim czasie spróbowałem rewelacyjnej metody na http://topenglishcourse.pl/ Kurs działa na zasadzie filmów z lektorem,ale do tego mamy obrazy,teksty,dzwieki,bardzo interaktywny kurs i musze przyznać,że wreszcie się uczę,jest u mnie wyrażny progres a uczę się zalednie 2 miesiące.Kurs nie jest za darmo,ale podobno jest napisany przez znany Amerykański Instytut badań nad szybką nauką języka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *